Pocałunek Gwen Frost: Akdemia Mitu 2 - Jennifer Estep*

Gwen Frost dowiedziała się, że jest wybranką Bogini Nike. A z tym zaszczytem wiąże się wiele zarówno codziennych, jak i nieznanych spraw. Odkąd dziewczyna wie prawdę o sobie, jej życie staje się zagrożone. Po ataku Jasmine dziewczyna wie, że polują na nią inni żniwiarze. I od tej chwili musi stać na baczności, nauczyć się chronić swoje życie. W tym celu codziennie trenuje z Loganem, do którego czuje miętę, choć bardzo tego nie chce. Przystojny Spartanin odrzucił zaloty Gwen i od tamtej chwili dziewczyna zachowuje się przy nim dosyć ostrożnie. Ciężko jej, bo na każdym kroku widzi Logana z jego dziewczyną.
„Emocje walczyły w mojej piersi jak zapaśnicy w starożytnej Grecji.”
Miękkie serce Cyganki nie zawsze jest w stanie to wytrzymać. Tym bardziej, gdy musi być blisko niego podczas treningu. A Gwen ma problemy z walką. Co z tego, że ma magiczny miecz, który potrafi gadać, skoro nie jest nawet w stanie porządnie go trzymać, a co dopiero uderzyć. Oprócz Logana, ma ona do dyspozycji dwóch innych Spartan: Oliwiera i Kenziego (najlepsi przyjaciele Logana), jednak oni bardziej zainteresowani są szydzeniem z dziewczyny, niż użyczeniem jej pomocy. Gwen nie dość, że musi współpracować ze Spartanami i uczyć się walki, to na dodatek na głowie ma szkołę, pracę w bibliotece, rodzinę i żniwiarzy, którzy na nią polują. A przecież w szkole każdy może być nosicielem śmierci.
„- Co zrobisz, jeżeli żniwiarz Cię naprawdę zaatakuje? – zażądał Vic. – Uciekasz i masz nadzieję, że nie pobiegnie za tobą?”
Gwen potrzebuje odpoczynku. Dlatego wyjazd do kurortu narciarskiego z całą Akademią Mitu wydaje się być idealnym tego rozwiązaniem, mimo że bardzo się jej ten pomysł nie podoba. Ale tylko z początku, bo już na miejscu poznaje przystojnego ucznia nowojorskiej Akademii. Preston, bo tak mu na imię, od razu staje się obiektem zainteresowania Frost. I uroczą odskocznią od ciągle siedzącego jej w głowie Logana. Ale kurort do również narty i imprezy. Gwen stara się korzystać z tych okazji, ale nie jest w stanie przestać myśleć o ciągłym zagrożeniu. Nie jest w stanie w stu procentach się zrelaksować. W sumie nie jest jej to nawet dane. Przed wyjazdem do kurortu urocza Cyganka została zaatakowana, ale i podczas weekendu też nie ma spokoju. Lawina, dzikie zwierzę, żniwiarze, zdrajca. A do tego złamane serce i Logan w zasięgu wzroku. Ciągłe niebezpieczeństwo wisi nad głową Frost. Jest bardzo blisko niej. Bliżej niż myśli. Czasem nie każdemu można ufać.
„Ach, więc sprowadzili cię, żebyś mnie złamała? Cyganko, uwierz mi, nie spodoba ci się to, co zobaczysz, kiedy zajrzysz mi do głowy.”

Pocałunek Gwen Frost to druga odsłona przygód dziewczyny z niezwykłym darem dotyku (poprzez dotyk widzi wszystko, co związane z dotykaną osobą, czy przedmiotem). Tym razem dziewczyna staje w obliczu niebezpieczeństwa, które sama na siebie sprowadziła (wcześniej zrobiła to jej ciekawość, a teraz skutki tej ciekawości) i które niesie ze sobą zarówno kłopoty, jak i odkrycie prawdy. Prawdy, o której Gwen miała dowiedzieć się w swoim czasie. Dzięki temu poznajemy przyczynę przybycia Cyganki do Akademii Mitu.

Druga część "Akademii Mitu", podobnie jak pierwsza nie posiada skomplikowanej fabuły. Trzeba nawet przyznać, że pierwszą część czytało się z większą przyjemnością (może dlatego, że był to początek). Pierwsze siedemdziesiąt stron nie było łatwe, ale gdy akcja książki zaczęła w końcu nabierać tempa i samo czytanie go nabrało. Kolejne rozdziały nie sprawiały już trudności (choć można mieć pewne zastrzeżenia, co do opisów czy dialogów, albo ogólnie języka, który chwilami jest zbyt dziecinny lub zbyt sarkastyczny). Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Historia Gwen nabrała kolorów i do końca byłam ciekawa, jak to wszystko się skończy. A trzeba przyznać, że ostatnich kilkadziesiąt stron zrobiło na mnie duże wrażenie (czego nie mogłam spodziewać się po początku). Rozwinięcie akcji, odkrycie pewnych sekretów i powstanie nowych oraz zakończenie sprawiły, że z przyjemnością czekam na kolejny tom przygód Cyganki.


Autor: Jennifer Estep / Tytuł oryginalny: Kiss of Frost / Seria: Akademia Mitu (#2) / Wydawnictwo: Dreams - opis / Data wydania w Polsce: luty 2013 / Data wydania oryginału: 2011 / Liczba stron: 304

Teraz pozostaje mi czekam, aż trzecia część wpadnie w moje ręce. Trochę się już o niej dowiadywałam i krążą opinie, że jest najlepsza. Zobaczymy. :)

XOXO

* recenzja z bloga: przystanek-ksiazka.bloog.pl

2 komentarze:

  1. Mi się cała seria ogromnie podoba już od 1 tomu ,według mnie Gwen utrzymuje poziom ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo jestem ciekawa czy spodoba mi się trzecia część.

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.