Dziewczyny z Danbury - zapowiedź


Setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy, miliony oglądających serial – teraz historia Piper porwie także i Ciebie! 

Przekrocz próg więzienia dla kobiet...

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College. 

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury, w stanie Connecticut. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka... cóż, grubo się myliła.

Co mówią o książce inni? 

„Uwielbiam tę książkę. Kompletnie mnie zaskoczyła. Jest to przekonująca historia ukazująca życie w federalnym więzieniu dla kobiet. To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami, jest to też historia bogata w humor i patos odkupienia. Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspaniały sposób opisze miłość, współczucie i ukaże realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujący twist – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej. W końcu ta książka nie jest tylko o więzieniu, narkotykach, przestępczości czy sprawiedliwości, to – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety. Nigdy jej nie zapomnę” – Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj.
A tu gratka dla tych co chcą poznać książkę jeszcze przed premierą - fragment Dziewczyn z Dunbury
Co nieco o autorce

Piper-Kerman-headshot
Jest zastępcą szefa firmy zajmującej się komunikacją w Waszyngtonie. Pracuje z fundacjami i organizacjami non profit. Ukończyła Smith College i mieszka na Brooklynie ze swoim mężem. Kontrowersyjna książka Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black, która przyniosła jej rozgłos, została napisana na podstawie jej wspomnień z odbywania kary pozbawienia wolności za handel narkotykami. W Stanach Zjednoczonych stała się początkiem wielkiej debaty publicznej na temat więzień dla kobiet.

Na podstawie książki, która podbiła miliony serc czytelników powstał serial zrealizowany przez Netflix.


Książka, która na zagranicznych portalach poświęconych książkom, zbiera bardzo dobre recenzje i oceny, pojawi się w u nas już 24 września nakładem wydawnictwa Replika.
XOXO

8 komentarzy:

 1. Sądzę, że mogłaby mi się spodobać ;) Może uda mi się kupić ją w październiku, choć ostatnio kupiłam już wystarczająco dużo książek

  I zapraszam do mnie na recenzję debiutanckiej powieści młodej pisarki Kamili Całki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobnie - strasznie dużo książek do mnie przybyło. :) Dlatego liczę na szczęście.

   Usuń
 2. Sama nie wiem, poczekam na pierwsze recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda mi się zdobyć książkę, to z pewnością się u mnie pojawi. :)

   Usuń
 3. Wszędzie pełno tej książki :o Mnie jakoś szczególnie nie interesuje, więc raczej po nią nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest szansa ją wygrać i to pewnie dlatego. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nawet bardzo. Mam tylko nadzieję, że fabuła będzie równie interesująca, co opis książki.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.