Mosleyweek #7 (13-19.10.2014)


Mosleyweek to istny przegląd minionego tygodnia. Informacje, wydarzenia (książkowe, filmowe, sportowe...), które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni rozpoczynając od poniedziałku, a kończąc na niedzieli.
Niemalże każdego dnia w naszym książkowym świecie dzieje się coś ważnego. Dla mnie dzień bez zapowiedzi czy ukazania się nowości to dzień stracony. Ale od razu uprzedzam: nie będzie tutaj tylko o książkach. Znajdą się też wiadomości o serialach czy filmach (zapewne przeważnie zwiastuny). Pewnie czasem i coś o sporcie. Krótko pisząc, znajdzie się tu wszystko to, co mnie zainteresuje, zaciekawi, rozśmieszy, rozzłości itd. Dlatego też postanowiłam stworzyć ten cykl, który będzie podsumowywał każdy z minionych siedmiu ostatnich dni. By pokazać Wam co mnie interesuje. By Was poinformować o ważnych wydarzeniach. By Wam coś przypomnieć, a przy okazji i sobie. :) Będą to bardzo krótkie informacje, bo nie widzę sensu rozpisywania się o nich. Wiadomo nie byłoby ich tu (tych wiadomości), gdyby nie były dla mnie ważne. Ten cykl nazwałam "Mosleyweek".

13.10

Promo 4. odcinka OUAT. Będzie się działo. Captain Swan idzie na randkę <3Przegląd Sportowy czytam od 2006 roku, ale takiej okładki to jeszcze nie widziałam. Widać nie tylko ja byłam szczęśliwa po meczu.14.10.

Promo 3. odcinka "The Originals".


"Dary anioła" doczekały się swojej premiery na wielkim ekranie. Nie wyszło. Będą próbować na małym. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja jestem na tak (szczególnie teraz, gdy znowu czytam tę serię i coraz bardziej ją lubię), choć nie wiem, czy będę w stanie znieść Jamiego.


14 października to mecz Polska-Szkocja zremisowany 2-2. Szkoda tych dwóch punktów i oby ten jeden miał później znaczenie przy naszym awansie.
15.10

Dziś zaczęłam czytać "Mechanicznego Anioła". Otrzymałam poradę, by czytać książki Clare w takiej kolejności, jak był one pisane. Ciekawe czy rzeczywiście ta trylogia jest lepsza, niż "Dary Anioła".
16.10

"Mroczne umysły" i "Nigdy nie gasną" już przeczytane i zrecenzowane. Czekam z niecierpliwością na trzecią część, która zapowiada się nad wyraz imponująco.Dwie nowe zapowiedzi na 19 listopada. Wiem, że wiele osób się ucieszy. Chyba w końcu trzeba będzie zabrać się za obie serie, tym bardziej, że je mam u siebie. :D


mroczna-bohaterka-tom-2-jesienna-roza-b-iext27194928


Niestety swoje zapowiedzi (znowu) przesuwa wydawnictwo Jaguar. Wśród nich znalazła się książka, na którą czekam od dawna, czyli "Tak krucho". Podobno w listopadzie. Inne dopiero w 2015. Nie dobrze, oj nie dobrze.

Kto czeka na "Kosogłosa". Coraz bliżej, coraz bliżej.Shadow-Hunter
Cassandra Clare zapowiedziała, że wraz ze swoimi współpracownikami ponownie podejmie się pisania e-opowiadań ze świata Nocnych Łowców. Cykl zatytułowany: „Opowieści z Akademii Nocnych Łowców” (Tales from the Shadowhunter Academy) pojawiać się będzie na tej samej zasadzie, co „Kroniki Magnusa Bane”. Pierwsze opowiadanie pojawi się 17 lutego, zaś kolejne w cyklu miesięcznym.


17.10

Po ponad miesiącu oczekiwania przyszła moja nagroda. :D


"Dla ciebie wszystko" to melodramat. Nie przepadam za tym gatunkiem, ale nie żałuję, że poszłam akurat na ten film. Był przejmujący i po prostu dobry. Promo 4. odcinka PW.Promo 4. odcinka "Reign".
18.10

Ya tu czytam wrzuciło na FB kolaż ze zdjęciami smycz. Okazało się, że dostanę jeszcze trzy pozostałe za te swoje zdjęcia. I być może udało mi się nawiązać z nimi współpracę. Ale na razie cicho sza. :D 

(źródło: YA tu czytam)


19.10


Nie wiem, czy powinnam się tym chwalić, czy nie, ale co mi tam szkodzi. :) Teraz czekam na 5 z przodu. :D


Na Świat Nocnych Łowców pojawiły się opisy poszczególnych opowiadań z Akademii Nocnych Łowców. Kto nie chce wpaść na spojlery niech nie czyta. :D


1. "Witamy w Akademii Nocnych Łowców" - 17.02.15

Żyjąc najpierw jako przyziemny, a potem jako wampir, Simon Lewis nigdy nie przypuszczał, że zostanie Nocnym Łowcą, ale dzisiaj rozpoczyna swoje treningi w Akademii Nocnych Łowców. 

2. "Zagubiony Herondale"- 17.03.15
Simon poznaje największą zbrodnię, jaką może popełnić Nocny Łowca: porzucenie swoich towarzyszy. Na początku XIX wieku Tobias Herondale opuścił swoich kolegów Nocnych Łowców podczas bitwy i pozwolił im umrzeć. Miał zostać stracony, ale nigdy nie powrócił, i Clave odebrało w zamian życie jego żonie. Simon i jego koledzy są w szoku po odkryciu tej brutalności, zwłaszcza gdy okazuje się, że kobieta była w ciąży. A co jeśli dziecko przeżyło... Czy gdzieś na świecie mógł żyć zagubiony członek rodu Herondale?

3. "Diabeł z Whitechapel" - 21.04.15 
Simon poznaje prawdę o morderstwach Kuby Rozpruwacza – „Kuba” został powstrzymany przez Willa Herondale’a, jego byłego parabatai i przez jego instytut wiktoriańskich Nocnych Łowców. 

4. "Nic prócz cieni" - 19.05.15 
Simon kwestionuje strukturę Akademii Nocnych Łowców i w ten sposób poznaje historię Jamesa Herondale’a i Matthewa Fairchilda i ich niezwykłą drogę do przyjaźni i zostania parabatai. 

5. "Zło, które kochamy" - 16.06.15 
Historia Kręgu Valentine’a w Akademii Nocnych Łowców. 

6. "Bladzi królowie i książęta" - 21.07.15 
Simon ma spotkanie z Podziemnymi i dostaje naganę za nieprzestrzeganie zasad Akademii dotyczących komunikowania się studentów z Podziemnymi. Opowieść w opowiadaniu: Adrew Blackthorn, podczas swojego pobytu w Akademii, zostaje oczarowany przez faerie i ma z nią dwoje dzieci: Marka i Helen. 

7. "Gorzkie słowa" - 18.08.15 
Kiedy faerie porywają Simona, spotyka on członka Dzikiego Polowania, byłego Nocnego Łowcę, Marka Blackthorna. 

8. "Próba Ognia" - 15.09.15 
Emma Carstairs i Julian Blackthorn zostają parabatai. Simon i Clary występują jako ich świadkowie, dzięki czemu mogą zobaczyć jak wygląda ceremonia, ponieważ po ukończeniu przez Simona Akademii, chcą zostać parabatai - a także dlatego, bo Emma poprosiła o to Clary. Podczas rytuału dzieje się coś niespodziewanego... 

9. "Narodzony w wiecznym mroku" - 20.10.15 
Simon, jak również reszta Akademii, jest zszokowany, gdy na schodach Akademii znalezione zostaje dziecko czarownika mające granatową skórę. Przekazują dziecko gościnnemu wykładowcy, Magnusowi Bane’owi, który ma pomagać dziecku... tymczasowo, oczywiście! 

10. "Dwukrotny upadek aniołów" - 17.11.15 
Ktoś przeżywa i ktoś umiera na ceremonii Dostąpienia Simona.

(źródło: Świat Nocnych Łowców)Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.