Mosleyweek #9 (27.10-02.11.2014)
Mosleyweek to istny przegląd minionego tygodnia. Informacje, wydarzenia (książkowe, filmowe, sportowe...), które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni rozpoczynając od poniedziałku, a kończąc na niedzieli.        

Niemalże każdego dnia w naszym książkowym świecie dzieje się coś ważnego. Dla mnie dzień bez zapowiedzi czy ukazania się nowości to dzień stracony. Ale od razu uprzedzam: nie będzie tutaj tylko o książkach. Znajdą się też wiadomości o serialach czy filmach (zapewne przeważnie zwiastuny). Pewnie czasem i coś o sporcie. Krótko pisząc, znajdzie się tu wszystko to, co mnie zainteresuje, zaciekawi, rozśmieszy, rozzłości itd. Dlatego też postanowiłam stworzyć ten cykl, który będzie podsumowywał każdy z minionych siedmiu ostatnich dni. By pokazać Wam co mnie interesuje. By Was poinformować o ważnych wydarzeniach. By Wam coś przypomnieć, a przy okazji i sobie. :) Będą to bardzo krótkie informacje, bo nie widzę sensu rozpisywania się o nich. Wiadomo nie byłoby ich tu (tych wiadomości), gdyby nie były dla mnie ważne. Ten cykl nazwałam "Mosleyweek".

27.10

Promo 6. odcinka OUAT.W sieci zadebiutował serial "Wampiry z Morganville". Co o nim sądzę po tych pierwszy dwóch odcinkach? Słabo, bardzo słabo. Książki zdecydowanie lepsze.


28.10

Trzeci odcinek WzM.Promo 5. odcinka "The Originals".Dostałam dziś od wydawnictwa Otwarte ebook "Black Ice" i od razu zaczęłam czytać. :)
W USA ukazała się 3. część "Mrocznych umysłów", czyli "In the Afterlight". Mam nadzieję, iż u nas pojawi się w najbliższych miesiącach, by nie trzeba było na nią oczekiwać pół roku lub więcej. Ktoś poza mną czeka z niecierpliwością?  Link do wysłuchania fragmentu.

In the Afterlight (Unabridged)

Dziś okazało się, iż kinowa premiera "Zbuntowanej" 20 marca 2015 roku. Tris już w krótkich włosach. Zobaczymy, jak im to wyjdzie. :)


John Green udostępnił zdjęcia zza kulis "Papierowych miast", czyli coś tam już zaczyna się dziać.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika John Green (@johngreenwritesbooks) Wł.

 29.10

4. odcinek WzM. Eh..."Black ice" przeczytana, a recenzja się pisze. A na zachętę fragment powieści - link.

A na facebook'u 90 polubień. Miło, miło. :DDotarły do mnie smycze od YA! za tę sesją "smyczową" z kotami i nie tylko. :)
30.10

5. odcinek WzM. Troszkę lepiej, :)Promo 6. odcinka "Reign".Promo 3. odcinka "The 100".31.10

Promo 6. odcinka PW.6. i zarazem ostatni odcinek WzM. Nie wróżę świetlanej przyszłości.Przyszła do mnie książka do recenzji od YA!. Jupi. :D
Przemyślałam wszystko, usiadłam i napisałam recenzję "Black Ice" - link. :)

W październiku przeczytałam 6 książek. Wszystkie świetne, ale chyba "Black Ice" i "Jedno małe kłamstwo" najlepsze. Poza tym, jeden wypad do kina na rewelacyjny film. Do tego (w końcu) obejrzałam wszystkie dostępne odcinki Reign, który stał się dla mnie jednym z najlepszych seriali, jakie mogłam obejrzeć.


                              01.11

Dopiero dziś ujrzałam nowy, finałowy, zwiastun "Kosogłosa". Jeszcze 20 dni.Jako, iż zakończył się październik to czas na stosik - link.


Z okazji meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund Bundesliga przygotowała specjalny filmik poświęcony Lewandowskiemu. Wiadomo, największy smaczek podczas tego meczu. :D
 02.11

Zaczął się listopad, więc czas na zapowiedzi (nie tylko książkowe) - link :)


1 komentarz:

  1. YA! to dla mnie nowo brzmiące wydawnictwo, ale pogooglowałam i wydaje się być godne zainteresowania :)
    The 100 uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.