Mosleyweek #24 (09-15.02.2015)


Mosleyweek to istny przegląd minionego tygodnia. Informacje, wydarzenia (książkowe, filmowe, sportowe...), które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni rozpoczynając od poniedziałku, a kończąc na niedzieli.     


09.02

W poprzednim "mosliłiku" informowałam o zapowiedzi Naszej Księgarni na ten rok. Dziś już wiadomo, że kolejna książka Gayle Forman, czyli "Ten jeden rok" ukaże się w lipcu. 

Zapowiedź od Amber (17.03), której okładki już nawet nie chce mi się komentować. 


Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin. Pisze do nich listy. Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.
"Kochany Kurcie, chciałam napisać do osoby, z którą mogłabym pogadać. Chciałabym, żebyś mi powiedział, gdzie teraz jesteś i dlaczego odszedłeś. Byłeś ulubionym muzykiem mojej siostry May. Odkąd jej nie ma, trudno mi być sobą, bo tak naprawdę nie wiem, kim jestem…"
Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przez nią zepchnięta w cień. Teraz usiłuje pogodzić się z tym, co się stało i odnaleźć siebie. Choć nie jest łatwo opłakiwać kogoś, komu się nie wybaczyło… Pisze o tym, co się zdarzyło, przeżywa to jeszcze raz. Zwierza się, pyta. Te listy i miłość, którą odkrywa, pozwalają pojednać się z życiem i z sobą samą. Rozumie, że nie mogła ocalić siostry, ale może ocalić siebie.

Pojawiła się okładka do 3 części Angelfall, której premiera w USA już 12 maja. Wydaje mi się, że najładniejsza z całej trylogii.


10.02

Amber szykuje filmowe wydanie Zbuntowanej. 


11.02

Nowy zwiastun Zbuntowanej, który w końcu mi się podoba.


Zwiastun 14 odcinka Flash. 


12.02

Na Instagramie wybiła 100. Miło. Kto jeszcze nie obserwuje, a chce to zapraszam - instagram.com/mosley_martyna. 


Zapowiedź od Znak (06.04), czyli druga część After.
Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, 
co zdarzyło się później.
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…
Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?
Zapowiedź od Uroboros (22.04).

nieludzie kat falls
W wyniku katastrofy biologicznej tereny na wschód od Mississippi zostały opuszczone. Feral Zone to miejsce zainfekowane przez wirus, który zamienił miliony ludzi w krwiożercze bestie. Przebywanie na tym terenie jest śmiertelnie niebezpieczne. Lane McEvoy nie potrafi sobie wyobrazić, po co w ogóle ktoś miałby próbować się tam dostać, skoro życie na zachodzie kraju jest bezpieczne i wygodne, dokładnie takie, jak Lane lubi. Jednak niespodziewanie dziewczyna dowiaduje się, że bliska jej osoba przekroczyła mur odgradzający skażony teren i znalazła się w Feral Zone. Lane wyrusza na wschód, zupełnie nieprzygotowana na to, co znajdzie w ruinach cywilizacji…Zwiastun 14 odcinka (3 sezon) Arrow. <3Zwiastun 13 ocinka (2 sezon) The 100. 


Zwiastun 15 odcinka (2 sezon) Reign.13.02

Pojawiły się okładki do dwóch pierwszych części do serii "Opowieści z Akademii Nocnych Łowców". 


 

Zwiatun 15 odcinka (sezon 6) Pamiętników Wampirów. Dla mnie od kilku odcinków to straszna nuda. Zdecydowanie bardziej wolę Oridżinalsów. 14.02

Uroboros szykuje dla nas w tym roku wydanie 4 opowieści ze świata Szklanego tronu w jednym tomie. Co z piątą opowieścią? Ja i tak bardziej czekam na 3 część, która dopiero na jesieni (tyleeeee czekać). 


Prezent na Walentynki. ;)


15.02

Kończę Misję 100. W tygodniu recenzja.

4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa co zrobią z piątą nowelką
  Jak ją wydadzą :/
  Jak będzie jakieś info to informuj bo bardzo na to czekam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że wydadzą w formie ebooka, ale jeszcze nie jest to pewne. Będę informować na bieżąco. :)

   Usuń
 2. Okładki wszystkich zapowiedzi są niczego sobie, zwłaszcza "Zbuntowanej".

  [wachajac-ksiazki.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Zbuntowana o wiele lepsza od Niezgodnej (w treści również). ;)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.