Konkurs z "Pod kloszem" autorstwa Meg Wolitzer Wygraj najnowszą powieść od Bukowego Lasu

Konkurs na blogu. 

Dziś przychodzę do Was z małym konkursem, w którym do wygrania kolejna książka z serii "Myślnik". 

"Pod kloszem" Meg Wolitzer to tajemnicza, mocna powieść o pierwszej miłości, cierpieniu i zakamarkach ludzkiej psychiki. Książka ukazała się 17 czerwca. 

Kilka słów o książce:

Gdyby życie było sprawiedliwe, Jam Gallahue nadal mieszkałaby w rodzinnym New Jersey ze swoim chłopakiem z Wielkiej Brytanii – Reevem. Oglądaliby razem stare skecze i całowali się między regałami szkolnej biblioteki. Z pewnością nie byłaby teraz w Wooden Barn, szkole z internatem dla młodzieży z depresją, i nie chodziłaby na lekcje do ekscentrycznej nauczycielki poświęcone wyłącznie twórczości Sylvii Plath. Życie jednak nie jest sprawiedliwe. Reeve’a nie ma już od ponad roku, a Jam wciąż nie może otrząsnąć się po stracie. Kiedy nauczycielka zadaje swoim podopiecznym pisanie pamiętnika, przed Jam i pozostałymi uczniami otwiera się drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem. Dziewczyna odkrywa rzeczywistość, w której czas staje w miejscu, a ona znów może poczuć obecność Reeve’a. Jednak zapełniając kolejne strony dziennika, Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by odzyskać to, co utraciła.

W poście - link - możecie przeczytać mały fragment powieści. 


Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Martyna Mosley, właścicielka bloga Papierowe Książki. 
2. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Bukowy Las.
3. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki "Pod kloszem" Meg Wolitzer.
4. Konkurs trwa od 23.06.2015 do 07.07.2015 (do godz. 23.59).
5. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze losowania.
6. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w komentarzu wyrazić chęć udziału, podać swoje imię bądź pseudonim, podać adres mailowy oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Wszelkie polubienia, udostępnienia, obserwowanie mile widziane, lecz nie jest to warunkiem do udziału w konkursie. 
7. O wygranej zwycięzca zostanie powiadomiony drogą e-mailową w ciągu 2 dni od daty zakończenia konkursu. Zwycięzca w ciągu 3 kolejnych dni zobowiązany jest do wysłania do mnie e-maila zwrotnego z adresem do wysyłki nagrody. W sytuacji, kiedy zwycięzca nie zastosuje się do powyższego punktu (!), przeprowadzone zostanie ponowne losowanie i wyłoniony zostanie inny zwycięzca. 
8. Lista zwycięzców (w osobnym poście) opublikowana zostanie na blogu Papierowe Książki (informacje o poście z listą zwycięzców zostaną podane również na fanpage'u Papierowych Książek).
9. Zwycięzcy konkursu powinni posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski. Nie wysyłam paczek za granicę.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
Pytanie konkursowe:

Jakie jest Wasze ulubione miejsce na świecie, do którego macie wielki sentyment?

Wystarczy podać tylko nazwę miejsca. Chętnie przeczytam wyjaśnienia, ale i tak nie wpłyną one na decyzję o wygranej - zwycięzca będzie wyłoniony w drodze losowania.

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie udostępnienia banerka oraz informacji o konkursie. :)


Zapraszam do udziału i życzę powodzenia. :)

31 komentarzy:

 1. Na tę chwilę moim ulubionym miejscem na świecie jest chyba mój dom :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak nawiasem pisząc, genialna okładka książki, taka pinterestowa :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje ulubione miejsce na ziemi to domek mojej babci w Kołobrzegu. Uwielbiam przyjeżdżać do niej na wakacje, oglądać razem z nią stare francuskie filmy, przeglądać albumy ze zdjęciami. Nie jestem sentymentalną osobą, ale to miejsce zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy.
  Baner zamieszczam tutaj www.filigranoowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AAAAAAAAA!!!!!
   Biorę udział
   Juliet
   jn.julia.nowicka@gmail.com
   obserwuję jako Julia Nowicka

   Usuń
 4. Chętnie wezmę udział :D
  Wongraven
  lusia125@gmail.com
  * obserwuję jako Aleksandra Anna Blanka
  A moje ulubione miejsce na chwilę obecną to (czekam na salwy śmiechu) malutka pizzeria przy Watykanie. Mam do niej straszny sentyment, no i mój kochany Plac w okolicy... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ajaw
  Kawałek drewnianej podłogi przy piecu w kuchni mojej babci - to z tego miejsca patrzyłam na krzątającą się kobietę i marzyłam by być kiedyś taka jak ONA...
  ajaw@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wielką chęcią biorę udział :)
  Julia
  karolinanowak4447@gmail.com
  Moim ukochanym miejscem na świecie jest stary, krzywy i brzydki, ale niesamowicie wygodny fotel w salonie w moim domu. Mogę w nim przesiadywać całą wieczność i ciągle będzie mi mało. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mieszkam w niedużym mieście i zdecydowanie ono jest tym ulubionym! Obecnie studiuję we Wrocławiu i pomimo wszelkich atrakcji i pięknych miejsc, kocham wracać do swojego domu, mam straszny sentyment to wszystkich chwil, spacerów, "moich" ławek, które słyszały tyyle rozmów, po prostu te ulice, parki, drzewa są w jakimś stopniu "moje" :)

  happyholic@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie wezmę udział ♥
  Tyna :)

  Moim ulubionym miejscem do którego mam sentyment jest chyba dom mojej babci :) niestety
  babcia go sprzedała a mi ciężko się z tym pogodzić...
  Spędziłam tam dużą część mojego dzieciństwa i mam z tamtąd wiele wspomnień :)
  vlovers135@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Z przyjemnością biorę udział w konkursie ! ;D
  Gabi Markowska
  Gabi_Markowska12@wp.pl
  Może to zabrzmi dziwnie ale miejscem do którego mam ogromny sentyment jest most... w sumie to miejsce pod mostem ;D
  W okresie smutnych, strasznych dni właśnie tam działy się najpiękniejsze momenty z mego życia które sprawiły, że stałam się tą osobą którą teraz jestem. Ahhh jak ja kocham ten most <3 xD

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyrażam wielką chęć!
  Aoki
  ula.aoki@wp.pl

  "Moim miejscem" jest górka pod lasem, nad moim miastem, gdzie wydarzyło się wiele ważnych rzeczy poczynając od dziecięcych lat i na teraz (nie)kończąc.

  OdpowiedzUsuń
 12. Biorę udział :)
  Kuba
  kuba.szulczewski@onet.pl

  Moim ulubionym miejscem jest chyba huśtawka na placu zabaw przed moim blokiem, to z nią kojarzy mi się dzieciństwo. Spędziłem tam naprawdę świetne i niezwykle sentymentalne chwile, jak i tam łamałem sobie kończyny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Biorę udział! ^^
  Tenshi
  jasek.faustyna@gmail.com


  Moim ukochanym miejscem, które zawsze sprawia, że się uspokajam i wyciszam jest murek na moim tarasie. Lecz! Muszę uprzedzić iż chodzę tam tylko o konkretnej porze dnia. Magia tego murku zaczyna się letnim wieczorem i bezchmurnym niebem, w momencie gdy pojawiają się na niebie pierwsze gwiazdy. Siadam wtedy na nagrzanym przez cały dzień murze i patrzę w niebo, oczekując aż zobaczę mały fragment kosmosu. Patrzenie na gwiazdy w tym miejscu sprawia, że zapominam o Bożym świecie. Czuję dziwną motywację, że potrafię dać z siebie wszystko i że mogę zrobić wszystko jeśli tego wystarczająco mocno pragnę. Spójrzcie czasem na nocne niebo!

  OdpowiedzUsuń
 14. Biorę udział!
  Daga
  e.mail: dagmara.michalska@buziaczek.pl

  Moim ukochanym miejscem jest domek na wsi mojej babci. Co roku spędzałam tam cześć wakacji i były to najszczęśliwsze i beztroskie okresy w moim życiu. Teraz jeżdżę tam z mężem i on też jest zakochany w tym miejscu. Babcia mieszka na totalnym odludziu. Wychodząc z domku gdzie się nie obejrzę jest las i pola. Piękne i spokojne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się :D
  Bookowa
  bookowa.al@wp.pl

  Moim ukochanym miejscem jest łąka za moim domem. Szum wiatru i przyroda działają na mnie kojąco i zawsze mnie uspokajają. Jesli chcę odpocząć albo zainspirować sie to tylko tam. Jedynym minusem są robale i mrówki, ale to da się przeżyć, szczególnie, że widoki są niesamowite :D

  OdpowiedzUsuń
 16. zgłaszam się :)
  Dominika
  dominika.justyna@poczta.onet.pl

  Moim ukochanym miejscem, do którego zawsze wracam jest dom mojej babci. Spędziłam w nim dużą część mojego dzieciństwa i mam do niego wielki sentyment :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się - Striped Dot
  striped.dot@post.com

  Moim ulubionym miejscem, do którego mam ogromny sentyment jest malutka wieś na Mazurach - Jabłonka, gdzie spędziłam razem z moimi dziadkami kilka niezapomnianych wakacji w dzieciństwie. :) Wyprawy do lasu na grzyby i owoce, pluskanie się w jeziorze, w skupieniu łowienie z dziadkiem ryb należą do moich najfajniejszych wspomnień z tamtego okresu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Biorę udział :)
  Monika
  Monika392@interia.pl
  Moim ulubionym miejscem na świecie jest Morze Bałtyckie. W dzieciństwie spędzałam często wakacje nad morzem ale już dawno tam nie byłam. Jest to miejsce do którego mam wielki sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 19. Biorę udział :)
  Dziewczyna z książkami
  shatterme@onet.pl

  Moim ukochanym miejscem na ziemi jest łąka za domkiem mojej przyjaciółki. Spędzone tam godziny, ilości śmiechu towarzyszące wyprawom w tamtą stronę są niezliczone. Tam czas się zatrzymywał. Tam nic nie miało znaczenia i mogłyśmy być kim tylko chciałyśmy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się.
  Zjadam Skarpety
  elaluczkow@gmail.com

  Moje ulubione miejsce to kryjówka, do której budowy wykorzystuje się stół i kilka koców, poduszek, itp. - ilekroć ją budowałam i bawiłam się z różnymi podrzucanymi mi dzieciakami, czułam, jakbym sama się cofnęła nieco w latach, niezapominane są niektóre wspomnienia i jak mało potrzeba, by właśnie mieć co wspominać. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się !
  mati Mmm
  mateuszmazur@spoko.pl
  Moje ulubione miejsce to mój własny dom. To w nim się wychowałem i dorastałem. Jak to się mówi wszędzie dobrze ale najlepiej w domu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wyrażam chęć udziału w konkursie :)
  Moje imię: Beata
  Mój mail: beatakandzia@gmail.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Moim ulubionym miejscem na świecie, do którego mam wielki sentyment, to jest dom rodzinny, ponieważ tak jak się mówi "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" i to się zgadza, bo to tam najchętniej się wraca z każdego innego miejsca na ziemi, znajduje się bezpieczeństwo, pocieszenie i zrozumienie, to stąd pochodzą zaszczepione w nas tradycje i najcenniejsze życiowe wartości przekazane nam przez najbliższe osoby, z którymi przeżyliśmy najpiękniejsze chwile beztroskiego dzieciństwa, a których wspomnienia wywołują wzruszenie, sentyment i ciepłe myśli, i są zapisane w sercu na zawsze.
  Polubiłam, udostępniłam i obserwuję na fb jako Beata Kandzia
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Z wielką chęcią się zgłaszam, bo mam wielką chrapkę na tą powieść! ;)
  obserwuje jako: Alek .
  e- mail: ola111201@gmail.com
  Moim ulubionym miejscem na świecie jest ogródek przed moim domem. Uwielbiam spędzać tam czas. Świetnie nadaje się jako miejsce do odpoczynku, wyciszenia, ale także świętowanie. Będąc jeszcze małym brzdącem spędzałam tam mnóstwo czasu. Teraz, również często tam przebywam. Kocham czytać tam książki, wśród szumiących drzew, pachnących kwiatów, śpiewających ptaków. Jest to miejsce, do którego mam wielki sentyment. :)
  udostępniam baner na moim blogu: alekczyta.blogspot.com
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Obserwuję jako Fatalny Pomidor
  E-mail: gwenbrean@gmail.com
  Moim ulubionym miejscem na Ziemi jest miejscowość, w której jeszcze dwa lata temu mieszkałam. Właściwie wychowałam się tam i mam do niej duży sentyment. Jest to niepozorna wieś, oddalona od miasta i smogu. Jest pięknie i malowniczo, lecz przede wszystkim cicho. Ludzie również są serdeczni. Uwielbiam tam wracać i chciałabym tam zamieszkać znów. Żałuję, że nie ma takiej opcji...

  OdpowiedzUsuń
 25. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: SecondLife- Books
  E-mail: secondlifebooks6@
  Moim ulubionym miejscem na ziemi jest morze. Mimo iż rzadko bywam nad morzem, to uwielbiam spędzić chociaż jedną noc na plaży słuchając szumu fal, i patrząc w niebo pełne gwiazd. Zawsze delektuje sie każdą chwilą, tam spędzoną, bo każda noc jest unikalna, inna na swój sposób.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się :)
  Obserwuje jako : Iza Batraniec
  E-mail : iza.batraniec@vp.pl
  Moim ulubionym miejscem na ziemi jest mój własny domek , ponieważ to w nim czuję się najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgłaszam się :)
  Obserwuję: Gab riela
  E-mail: gabolek000@o2.pl
  A ja najlepiej i najbezpieczniej czuję się w moim łóżku zakopana w pościeli :P Uwielbiam się wylegiwać do południa, kiedy nie muszę rano wstawać. Kocham czytać w nim książki, bo jest takie ciepłe i wygodne i nikt mi nie przeszkadza. Taką opcję polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 28. Biorę udział :)
  Obserwuję jako EDYTA K
  E-mail edytakabata@gmail.com
  Moim ulubionym miejscem na ziemi jest Jastarnia nad naszym morzem tam czuję wiatr w żaglach, tam napełniam się pozytywną energią i siłą, aby wstać i działać każdego dnia. Jest to miejsce niepowtarzalne, w którym jestem zakochana i wiążę się z nim wiele dobrego. To swoista OAZA spokoju dla mnie a zarazem dobra zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 29. Biorę udział :)
  Obserwuję jako EDYTA K
  E-mail edytakabata@gmail.com
  Moim ulubionym miejscem na ziemi jest Jastarnia nad naszym morzem tam czuję wiatr w żaglach, tam napełniam się pozytywną energią i siłą, aby wstać i działać każdego dnia. Jest to miejsce niepowtarzalne, w którym jestem zakochana i wiążę się z nim wiele dobrego. To swoista OAZA spokoju dla mnie a zarazem dobra zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.