Co nam przyniesie wrzesień? Zapowiedzi 09/2016

Oj we wrześniu będzie się działo.

Poniżej widzicie kolaż z okładkami wrześniowych zapowiedzi, który wygląda naprawdę smakowicie. Mnie wiele z nich bardzo, ale to bardzo interesuje. Czytam właśnie chociażby "Uratuj mnie" i trzecią część "Piątej fali" i obie już gorąco polecam. Za kilka dni ukaże się nowa Rowell (całe szczęście, że okładka została zmieniona), na którą bardzo czekam. Podobnie rzecz ma się z "Szóstką wron", "Grzesznikiem", "Bez winy", "Gusem" czy nowym Sparksem i Quickiem. W tym tygodniu mają do mnie dotrzeć do recenzji "Żyj szybko, kochaj głęboko" - jestem jej ogomnie ciekawa; "Gloria" i druga cześć "Naznaczonych". Zatem będzie co czytać.  A znając życie, i samą siebie, pewnie kilka pozycji mi umknęło. :)


Lista 5 wrześniowych #musthave:


1. Bez winy - Mia Sheridan - 19.09 - Otwarte


Bez winyKira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los.
Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…
Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie.
Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?

 

2.Załącznik - Rainbow Rowell - 14.09 - HaperCollins Polska

„Cześć, to ja czytam Twoje maile. A tak przy okazji… kocham Cię…”
Beth Fremont i Jennifer Scribner-Snyder są pewne, że ktoś sprawdza ich służbowego maila (W zasadzie wszyscy z newsroomie są tego świadomi – taka jest polityka firmy). Tyle że nie są w stanie traktować tego poważnie. Bez końca wysyłają sobie śmieszne maile i prowadzą dyskusje na temat najmniejszych szczegółów ich życia prywatnego.
Tymczasem Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że czytanie cudzych maili to teraz jego praca. Kiedy zgłaszał się na stanowisko „funkcjonariusza ds. ochrony internetowej”, wyobrażał sobie, że będzie ustawiał zapory i rozpracowywał hakerów, a nie pisał raporty za każdym razem, gdy redaktor sportowy przeforwarduje nieodpowiedni żart.
Kiedy natrafia na maile Beth i Jennifer wie, że powinien to zgłosić. Jest jednak tak zachwycony ich historiami, że odkłada ten moment w nieskończoność.
W momencie gdy zaczyna coś czuć do Beth zdaje sobie sprawę, że za późno, by się teraz przedstawiać. Co ma więc jej powiedzieć…?

 3. Żyj szybko, kochaj głęboko - Samantha Young - 14.09 - Burda Książki

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?
Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia…
Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake’a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.
Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on od niej odszedł.
Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake’u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake’a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć. Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?


4.Szóstka wron - Leigh Bardugo - 28.09 - MAG

szóstka wronSześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.
Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:
– włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
– uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
– przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać)
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

5.Gus - Kim Holden - 07.09 - Filia

Oto historia Gusa.
Opowiada o zagubieniu.
O odnalezieniu.
I o powolnym procesie uzdrawiania.
Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była jakby moją drugą połówką… drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności. Była drugą połową mojego serca. W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie?
Więcej informacji w zakładce ZAPOWIEDZI.

A co w kinach?

Od 2 września w kinach grają "Nerve" (ekranizacja powieści Jeanne Ryan), na który się wybieram i już się doczekać nie mogę. A od 16 września nowa Bridget Jones! 

A trzeba pamiętać, że wrzesień oznacza również powrót seriali. Na wiele tych najlepszych, jak Flash, Arrow itd, trzeba będzie poczekać do października, ale to już w tym miesiącu powraca m.in. Teoria Wielkiego Podrywu (19.09), Scream Queens (20.09), The Blacklist (22.09), Once Upon a Time (25.09) i Quantico (25.09). Jest na co czekać. Na szczęście. ;)

Miłego, zaczytanego i interesującego września Wam życzę. :)

3 komentarze:

 1. W tym miesiącu wychodzi tyle ciekawych książek! Nie wiem, jak mój portfel to zniesie. :( Najbardziej czekam chyba na "Gusa". Oj jest na co czekać!

  Pozdrawiam z:
  www.bookprisoner.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na "Silver" tom drugi oraz "Szóstkę Wron" :) Teraz jednak tyle pracy, że... wciąż doczytuję nowości wakacyjne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wrzesień prezentuje się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o premiery. Najbardziej chciałabym przeczytać nową powieść Quicka oraz "Szóstkę wron" ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.