Stosik sierpniowy 08/2016

I po sierpniu...

Nie wiem, gdzie znikęły ostatnie tygodnie. Dopiero co zaczynało się Euro 2016, a tu już po Igrzyskach Olimpijskich i po pierwszym meczu eliminacji do MŚ 2018. Ten czas leci po prostu jak szalony. I nie ma możliwości by go zatrzymać. To jakieś szaleństwo.

Próbuję sobie przypomnieć, jak wyglądał mój sierpień, ale jedyne co widzę to gapienie się w TV i trzymanie kciuków za naszych sportowców. I to pewnie przez to jestem tak bardzo w tyle w kwestii czytania (o pisaniu nawet nie wspomnę). Mam tak wielkie zaległości, że to aż w głowie się nie mieści. Niestety (albo raczej stety) wieczory robią się coraz dłuższe, zatem trzeba będzie uciekać w świat literatury, aby za bardzo nie smucić się tym, że bliżej nam do jesieni, niż dalej. Zresztą w powietrzu już ją czuć, a w przyrodzie widać. Ale wracam do książek.


Tę małą cudowność, którą widzicie powyżej dostałam od wydawnictwa, gdyż znow zostałam poproszona o zostanie ambasadorką tytułu od OMG Books - za co bardzo dziękuję. Czemu się na to zgodziłam? Bo ten tytuł interesuje mnie od momentu, gdy Natalia z Książkowe Kocha Nie Kocha pokazała go na swoim fanpage'u. I naczytałam się o nim wiele dobrego.

Opis: 
"Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.
Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
"A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”. 
W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić? I czy to na pewno przyjaźń?  
„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon."

Nie jestem jeszcze daleko w treści by rzucać tutaj argumenty za czy przeciw czytaniu tej książki, ale mogę napisać, że początek zapowiada się naprawdę nieźle.

Stosik sierpniowy:

1. "Małe życie" (Hanya Yanagihara, wyd. WAB) kupiłam w Empiku w promocji -50%. Aż szkoda było z niej nie skorzystać. Tym bardziej, że ta książka jest po prostu wielkaaaa. :D
2. "Między wierszami" Tammary Webber (wyd. Jaguar) - egzemplarz od wydawnictwa Jaguar; książka po której spodziewałam się znacznie więcej;
3. "Przez niego zginę" K.A. Tucker (wyd. Filia) - egzemplarz od wydawnictwa Filia; książka, na którą czekałam od bardzo dawna i na której się nie zawiodłam;
4. "Taniec w ogniu" Josephine Angelini (wyd. Jaguar) - egzemplarz od wydawnictwa Jaguar; jestem właśnie w trakcie poznawania tej historii;
5. "Próby ognia" Josephine Angelini (wyd. Jaguar) - j.w;
6. "Wyśnione miejsca" Brenny Yovanoff (wyd. Otwarte) - egzemplarz od wydawnictwa Otwarte znaleziony w Moondrive Boxie; świetna książka;
7. "Uratuj mnie" Anny Bellon (wyd. OMG Books) - tytuł, którego jestem ambasadorką!
8. "Światło dnia. Wampiry z Morganville. Księga 11" Rachel Caine (wyd. Amber) - zakup własny; w końcu uzupełniłam tę genialną, wspaniałą i niezapomnianą serię, i będę w końcu mogła poznać zakończenie;
9. "Moje serce i inne czarne dziury" Jasmine Wargi (wyd. Burda Książki) - egzemplarz od wydawnictwa Burda Książki; jestem właśnie w trakcie czytania, ale już polecam!
10. "Życie Pi" Yann Martel (wyd. Znak)- książka, którą chciałam mieć od dawna, ale nie mogłam przemóc się w jej kupnie z tą pomarańczową okładką, na szczęście dzięki Klaudii z Totallbooknerd7, która pokazała na swoim Instagramie pierwsze wydanie, mam ją już u siebie i jestem mega szczęśliwa;
11. "Idealna" Magdy Stachuli (wyd. Znak) - egzemplarz od wydawnictwa; świetna książka; 
12., 13. i 14. Trylogia "Kroniki Shannary" Terry'ego Brooks'a (wyd. Replika) - jestem dopiero w trakcie czytania i możecie spodziewać się za jakiś czas recenzji 3w1., albo raczej 4w1, bo wspomnę w niej i o serialu.


A jak wyglądał Wasz sierpień? :)

6 komentarzy:

 1. Ale stosisko :) No, Uratuj mnie już za mną, recenzja czeka w gotowości na publikację :) Wyczekuję recenzje Moje serce i inne czarne dziury!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie jak zwykle za dużo. Sierpień przyniósł 25 nowych pozycji, a nadal nie uporałam się z tymi z lutego, więc nie mam bladego pojęcia, jak to będzie. Do tego zobowiązania gonią, recenzje, posty, pomysły i filmiki same się nie zrobią, a do pomocy brak chętnych. Chętnie podkradłabym z Twojego stosu Angelini, ponieważ okładki są nieziemskie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe życie to niezła cegła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ się cieszę, że to dzięki mnie postanowiłaś sięgnąć po "Uratuj mnie" <3 Ania naprawdę świetnie się spisała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten stosik wygląda po prostu cudownie! <3
  "Próby ognia" Josephine Angelini miały intrygujący świat, ale wykonanie trochę zawiniło, nie polubiłam się również z główną bohaterką. Mimo to bardzo chętnie podebrałabym ci "Taniec w ogniu". Przeczytałabym także "Między wierszami" oraz "Uratuj mnie", ale chyba najbardziej interesuje mnie "Moje serce i inne czarne dziury", słyszałam mnóstwo pochwał na zagranicznym booktubie.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny stosik! Również bardzo chciałabym przeczytać "Życie Pi" ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.