Co nam przyniesie luty? Zapowiedzi 02/2017

Po genialnym styczniu, przyszedł czas na równe dobry (oby!) luty.

No kochani będziemy mieli co czytać. Jest jeszcze lepiej, niż w styczniu. Ja kilka pozycji z zapowiedzi już mam przeczytanych i od razu Was uprzedzam żebyście nie zwlekali z lekturą "Był sobie pies" (po prostu cudooooo!), "Bez szans" (jestem zachwycona) i "Caraval" (bardzo dobra książka) - naprawdę warto je wszystkie przeczytać. A ja nie mogę się doczekać lektury "Diaboliki" - jak tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki to natychmiast chciałam ja mieć.


5 #musthave na luty:

1. Diabolika - S.J. Kincaid - 01.02 - Otwarte

Znalezione obrazy dla zapytania diabolikaDiaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?


2.Reap (Poranione dusze #2) - Tillie Cole - 15.02 - Filia

Przetrzymywany przez gruzińskich gangsterów i faszerowany nowym narkotykiem, zmuszającym do posłuszeństwa, 221 nie potrafi już myśleć, działać i żyć samodzielnie. Jest posłuszną marionetką swojego pana, który każe mu zabijać. Mierzący prawie dwa metry, ważący niemal sto piętnaście kilogramów, niezwyciężony w walkach na śmierć i życie mężczyzna skutecznie pomaga szefowi gruzińskiego klanu, trzęsącemu podziemnym przestępczym światem w Nowym Jorku.
Do czasu, aż 221 zostaje pojmany przez swoich wrogów.
Talia Tolstoi marzy, by wyswobodzić się ze szponów trudnej egzystencji. Chciałaby żyć inaczej – zerwać się ze smyczy ojca, jednego z liderów rosyjskiej Braci, i od pracy w brutalnych Kazamatach, rodzinnym interesie zajmującym się organizowaniem walk w klatkach. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje więźnia swojej rodziny, który przypomina raczej zwierzę, i zaczyna odkrywać w nim człowieczeństwo. Ten potężny, piękny, poraniony mężczyzna przemawia do jej serca.
Jednak nie obejdzie się bez ofiar.

3. Kiedy pozostaje żal - Lisa de Jong - 08.02 - Filia

Miałam zaplanowane całe życie. Idealny chłopak. Świetni przyjaciele. Wszystko układało się dokładnie po mojej myśli. Było tak aż do pewnej feralnej nocy, z której nic nie mogę sobie przypomnieć. To wszystko moja wina, a teraz zostały mi po nim jedynie wspomnienia. Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce i zamieszkał w nim, zanim się zorientowałam, co właściwie się dzieje. Wiem, że na niego nie zasługuję. Próbuję poukładać swoje życie na nowo, ale zaczynają wracać do mnie okruchy wspomnień z tamtej pamiętnej nocy. Kłamstwa i sekrety powoli niszczą wszystko, co dla mnie drogie. Okazuje się, żebyć może nie jestem jedyną, która powinna czegoś żałować.


4. Już mnie nie oszukasz - Harlan Coben - 15.02 - Albatros

Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie. 


5. Flower: jak kwiat - Elizabeth Craft i Shea Olsen - 15.02 - Literackie

Znalezione obrazy dla zapytania flower kwiat craftOna miała plan. Wtedy spotkała jego…
Osiemnastoletniej Charlotte nie w głowie chłopaki, randki i wielkie miłości. Ma jasno określony plan i dopnie swego. Pójdzie na studia, zrobi karierę, udowodni coś rodzinie, a przede wszystkim sobie. Przecież zawsze wiedziała, czego chce, a zwłaszcza, czego chce uniknąć – głupich, nastoletnich zauroczeń, złamanego serca, niechcianej ciąży. Gdy w jej życiu pojawia się On, nagle o wszystkim zapomina… A zjawia się znikąd. Wkracza do jej świata bez uprzedzenia czy pytania. Z dnia na dzień wywraca jej poukładane życie do góry nogami. Ale takim chłopakom się nie odmawia. Tate jest przystojny i pewny siebie. Ma niski, zmysłowy głos, za którym – jak się okazuje – kryje się niejedna tajemnica. Czy Charlotte go posłucha?
„Flower” jest historią uczucia, które nie powinno rozkwitnąć. To zderzenie dwóch, zupełnie różnych światów. To w końcu miłość, która – jak zwykle – przychodzi niespodziewanie i przynosi ze sobą trzęsienie ziemi.

No i jak, widzicie coś dla siebie? :D

4 komentarze:

 1. Z powyżej wymienionych książek na pewno zabiorę się za Diabolikę :)

  http://oddychajaca-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Caraval, Podbój i Pod Presją z pewnością musze przeczytać. Natomiast jestem już po lekturze Diaboliki i Dworu Mgieł i Furii, obie bardzo polecam. :D
  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba będę musiała kupić sobie "Był sobie pies", bo owa książka chodzi za mną już chyba od miesiąca. Na każdym kroku widzę jej okładkę i nie potrafię przestać o niej myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Diabolka już od jakiegoś czasu mnie korci, aż chyba się za nią rozejrzę :)

  ________________________________________
  http://verierra-bookshelf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.