Co nam przyniesie maj? Zapowiedzi 5/2017

 
Nie tylko przyroda w maju rozkwita. Jeśli popatrzy się na majowe zapowiedzi to od kolorów przewraca się w głowie. ;)

Poniżej krótka ściągawka, a ja już nie przedłużam. Wspomnę tylko, że z tej listy mam przeczytane dwie książki, czyli "Wszystkie twoje marzenia' i "Confess" - obie świetne i obie polecam.


Na tej grafice są również i takie książki, co do których na 100% nie mam pewności, że pojawią się akurat w tym miesiącu. Oczywiście na tę chwilę takie posiadam informacje, ale wiadomo jak to jest z niektórymi wydawnictwami. Zatem się nie zdziwcie, jeśli nie będziecie mogli ich znaleźć i kupić. 

Po więcej informacji zerknijcie do zakładki ZAPOWIEDZI

5 moich #MUSTHAVE na ten miesiąc:

1. Tysiąc odłamków ciebie - Claudia Gray - 10.05 - Jaguar

Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie.
Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.
Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.2. Tysiąc pocałunków - Tillie Cole - 17.05 - Filia

Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo. Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…3. Królewska klatka (Czerwona Królowa #3) - Victoria Aveyard - 24.05 - Otwarte


Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare. Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.


4. Bez serca - Marissa Meyer - maj - Papierowy Księżyc

Catherine marzy o własnej cukierni, by uszczęśliwiać mieszkańców Kier swoimi wypiekami. Pragnie, obmyśla i po cichu dąży do realizacji swoich planów, lecz jej rodzice przewidzieli dla niej inną przyszłość. Ma zostać królową, a awanse władcy krainy nie pozostawiają wątpliwości, że dziewczyna nie ma nic do gadania. Kiedy Cath poznaje Jokera – Jesta, zaczyna postrzegać życie z innej strony, a jej przewrotne serce może doprowadzić ją do zguby. Bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z uczuciami, ale i Dżabbersmokiem, który terroryzuję mieszkańców Kier. 5. Lirogon - Cecelia Ahern - 10 maj - Akurat

W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? „Lirogon” to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas.

Ten miesiąc będzie naprawdę piękny, czyż nie? Szkoda, że tylko portfele będą cierpieć. ;)

4 komentarze:

 1. Pierwsza i druga pozycja z twojego must have wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Bez serca" muszę koniecznie kupić! "Lirogon" też wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Franco" i "Najmroczniejszy sekret" to chyba moje must have na ten miesiąc :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się super :) Właśnie czytam finał "Podwieczności", ale bardzo chciałabym też poznać nową powieść Meyer oraz "Tysiąc odłamków ciebie"
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.