"List od..." - kampania świąteczna Empiku*

Przed tegorocznymi Świętami Empik zachęca wszystkich do pisania listów, ale nie tych do Mikołaja – z listą życzeń prezentowych. Kampanii świątecznej Empiku Najważniejsze znajdziesz w środku przyświeca idea niesienia bliskim ważnych słów w formie listu dołączonego do prezentu. Akcja obejmuje różne odsłony – między innymi animowaną etiudę, która będzie miała premierę telewizyjną 1 grudnia na antenie TVN przed głównym wydaniem Faktów. A także wydanie książki charytatywnej oraz konkurs, w którym można wygrać wycieczkę do Laponii.

Ale zacznijmy od początku, czyli najpierw książka, która pomaga dzieciom.

Kilka dni przed Świętami energiczny dwunastolatek – Linus ulega wypadkowi. Kiedy oczekuje na pomoc wpada mu w ręce tajemnicza koperta. Jego życie ulega diametralnej przemianie.

List od... (Wydawnictwo Wilga) Katarzyny Ryrych to nie tylko ciepła i wzruszająca opowieść, ale też pierwsza książka, będąca elementem świątecznej kampanii, która w bezpośredni sposób pomaga dzieciom. Cały zysk z jej sprzedaży Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta.

List od... to historia, w której na próżno szukać milusińskich elfów i brodatego Świętego Mikołaja w czerwonym kubraczku. Linus spotyka na swojej drodze Mikołaja na miarę XXI wieku: Majka – ubranego w dżinsy i skórzaną kurtkę. Z ssań, po pracy, przesiada się do małego fiata. Podobno Majk też ma konto na fejsie... Dotychczasowa obojętność chłopca wobec rodziny, zmienia się stopniowo w zrozumienie potrzeby bliskości. Relacja z rodzicami staje się kluczowym elementem historii. Czy świąteczna przygoda doprowadzi Linusa do odnalezienia swojego taty?

Książka Katarzyny Ryrych przeprowadza dziecko przez świat dobra i zła, a robi to w nietuzinkowy sposób: poprzez ciekawą fabułę, błyskotliwe dialogi, ale i nowoczesny slang, wpleciony w rozmowy o poważnych sprawach. Książka została pozytywnie zaopiniowana przez dr Aleksandrę Piotrowską – psycholog dziecięcą, pracującą na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego od 1974 roku. – Wartościowe przesłania tej książki mają dużą szansę trafić do młodego czytelnika, bo książka ma nie tylko wartką, interesującą akcję, ale też unika nachalnego i natrętnego dydaktyzmu, a napisana jest lekkim językiem, pełnym ciepłego humoru – mówi Piotrowska.


Książka została stworzona specjalnie na zamówienie Empiku, z myślą o akcji charytatywnej. Kontynuując ideę tegorocznej świątecznej animacji Empiku Najważniejsze znajdziesz w środku, historia nastoletniego Linusa wpisuje się w opowieść o ludziach, którzy w Święta odnajdują to, co ukryte a najbardziej dla nich wartościowe. 10 złotych ze sprzedaży każdego egzemplarza „Listu od…” – czyli cały zysk, Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta (www.empik.com/list-od-ryrych-katarzyna). Są to miejsca na szpitalnych oddziałach dziecięcych z wydzielonymi regałami, z których bez ograniczeń mogą korzystać mali pacjenci.


Ale to nie wszystko.
 
Dwuminutowa animacja, którą będzie można obejrzeć po raz pierwszy w telewizji 1 grudnia tuż przed głównym wydaniem Faktów TVN o g.19.00, opowiada historię trzyosobowej rodziny, w której co roku w wigilijny wieczór ojciec znikał z domu. Dorastający syn nie rozumiał tego zachowania do czasu, gdy pod choinką znalazł magiczny list, dzięki któremu odkrył niezwykłą tajemnicę swojego taty… – Film w delikatny sposób dotyka tematu relacji ojca z synem, nieobecności tego pierwszego, będącej ciężarem dla obu i komunikacji, która jest źródłem zrozumienia oraz budowania bliskości. Święta to czas, kiedy bardziej otwieramy serca, a zatem okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność, docenić, powiedzieć co w sobie nawzajem pięknego widzimy – podkreśla Mira Dobek, Dyrektor Marketingu Empiku.W Empiku będzie można znaleźć specjalną okolicznościową papeterię do napisania listu od Mikołaja i dołączenia do prezentów pod choinką. – Ma ona mobilizować do tego, aby podarować bliskim ciepłe słowa, podziękować za to, co otrzymaliśmy w ciągu całego roku: za dobro, miłe gesty czy przekazać coś, co na co dzień przychodzi z trudem lub o czym zapominamy w ferworze obowiązków. W końcu każdy z nas staje się Mikołajem na tych kilka dni w roku – mówi Olga Tobiasz, Brand Manager Empiku.

W ramach kampanii świątecznej, Empik przygotował również konkurs „List dobrych emocji”. Można w nim wygrać nagrody nie tylko dla siebie, ale dla bliskich: naszych osobistych świętych Mikołajów – między innymi dwuosobową wycieczkę do Laponii. Aby wziąć udział w akcji należy napisać list, który można zacząć od słów: „Drogi Święty Mikołaju, w tym roku chcę podziękować...” i wysłać w salonie Empik lub przez stronę www.empik.com/listdobrychemocji.

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do kampanii i wsparcia maluchów. ❤

*informacja prasowa Business & Culture 

5 komentarzy:

 1. Bardzo pomysłowa i sympatyczna akcja! Warto sobie przypomnieć o bliskich na co dzień, nie tylko w Święta :)

  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie to samo zdanie. Zwykle pędzimy w ciągu roku, a w tym wyjątkowym czasie warto zwolnić i przypomnieć sobie, że są sprawy znacznie ważniejsze niż ten ciągły pęd. :)

   Usuń
 2. Fajna kampania :) Już troszkę o niej słyszałam. Kiedyś prowadziła kilkuletnią korespondencję, więc dobrze wiem, jaką moc mają listy :)
  To świetny pomysł na dodatek do prezentu.
  Pozdrawiam http://zakladkadoprzyszlosci.blogspot.com/2017/12/eliza-i-jej-potwory.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, listy mają wielką moc. I dlatego tak bardzo podoba mi się ten pomysł. :)

   Usuń
 3. Zeszłoroczna kampania była bardzo udana :-) Ciekawe, czym zaskoczy nas Empik w tym roku :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.