O MNIE

Nazywam się Martyna i jestem absolwentką Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych oraz Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam te dwa kierunki z jednego prostego powodu: z książkami chcę spędzić całe swoje życie. Od jakiej strony to już pokaże przyszłość. Zatem jeśli dobrze pójdzie to kiedyś może przeczytacie moje książki. Obecnie pracuję w bibliotece publicznej i każdego dnia cieszę się, gdy idę do pracy. :)

Pisaniem recenzji (choć właściwie wolę używać słowa opinia) zajmuję się od kwietnia 2011 roku, gdy to założyłam bloga przystanek-ksiazka.bloog.pl. W lipcu 2013 postanowiłam się "przeprowadzić" i od tamtej pory Papierowe Książki to ja, czyli Mosley. 

Czytam przede wszystkim literaturę New Adult i Young Adult (dystopie, paranormal romance i tak dalej). Oprócz tego czasem trafi się kryminał czy sensacja. Mimo 27 lat na karku przepadam za literaturą młodzieżową, a moją ulubioną i najukochańszą serią jest "Harry Potter", a potem książki Meg Cabot ("Pamiętnik Księżniczki", "Pośredniczka" i tak dalej). Mam do nich wielki sentyment i lubię często do nich wracać. Swego czasu szalałam za wampirami, ale gdy przyszedł czas dystopii przerzuciłam się właśnie na nie. A teraz? Teraz Young Adult i New Adult. Choć wydaje mi się, że chwycenie po jakiś tytuł zależy od dnia i humoru. Naprawdę nie potrafię określić swojego ulubionego gatunku. Właściwie to nawet nie chcę, bo lubię po prostu dobrą książkę, a to z jakiego gatunku ona pochodzi to sprawa drugorzędna. :) 

Szaleję za bollywoodzkimi filmami (przeważnie tymi z SRK). Uwielbiam te kolory, te miłosne historie, muzykę (kilka piosenek znam na pamięć), tańce, emocje. Dla mnie są one o wiele lepsze, niż ten cały hollywoodzki kicz. Choć trzeba przyznać, że uwielbiam ekranizacje książek i "marvelowskie" produkcje. Na dodatek jestem uzależniona od seriali i aż strach pomyśleć ile czasu mi one zabierają, bo "Once Upon A Time", "Grimm", "Arrow", "Flash", "Supergirl", "The Big Bang Theory", "Jane The Virgin", "The Blacklist", "Teen Wolf" - to tylko kilka z długiej listy seriali jakie oglądam.  

I może jeszcze tak szybko o mnie.  

Kocham futbol, mam fioła na punkcie moich kotów, interesuję się promocją literatury, pasjonuję fotografią, ciekawi mnie astronomia, nałogowo przeglądam Instagram, a właściwie #bookstagram. Jestem zodiakalną Rybą, zatem niepoprawna romantyczka i "beznadziejna" marzycielka to właśnie ja. Jestem także uzależniona od herbaty (obojętnie jakiego "koloru") i słonych przekąsek. Chciałam kiedyś zostać weterynarzem, a osiądę się prawdopodobnie w świecie książek i słów. Ciągle wymyślam nowe historie, więc jest szansa (mam nadzieję), że kiedyś przeczytacie coś mojego (coś znacznie dłuższego niż recenzja książki). :D 

Jeśli chcecie coś o mnie wiedzieć więcej bądź zadać mi jakieś pytanie dotyczące książek, filmów, seriali czy czegokolwiek to piszcie na maila (martynag.1990@wp.pl). :) 

A gdzie mnie można znaleźć?Instagram - mosleysbooks

Facebook - Papierowe Książki

Google+ - Martyna Mosley

Lubimy czytać - Martyna_Mosley

Twitter - MosleyMartyna
 Logo bloga:Obsługiwane przez usługę Blogger.