Co nas czeka w październiku? Zapowiedzi 10/2014W październiku same książki i seriale! :)

Najbardziej oczekiwaną przeze mnie premierą październikową jest "Tak krucho". Uwielbiam "Tak blisko" i jestem ogromnie ciekawa, jak ta historia wygląda z punktu widzenia Lucasa.  Właściwie wszystkie książki, które znajdują się poniżej w pierwszym rzędzie to takie "must have" tego miesiąca. Choć w sumie i należy doliczyć do tego i ten drugi rząd. Dzięki takiemu ułożeniu zapowiedzi, nie muszę wypisywać, które najbardziej chcę, a które, aż tak bardzo mnie nie ciekawią. Właściwie to z tych dwudziestu czterech nie interesują mnie tylko dwie, a są nimi "Zbuntowani" (nie lubię tej serii) i "Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd" (już to czytałam - link do recenzji). Reszta z trzeciego rządu - jak jakaś się u mnie pojawi to przeczytam. :)W październiku wracają seriale. Kto się nie cieszy na nowe sezony "Pamiętniki Wampirów", 'The Originals" i "The 100"? Ja tak, zdecydowanie. :D


"Pamiętniki Wampirów" wróciły 2 października. Ciekawe czym lub kim będą, w tym sezonie, zajmować się wampiry w Mystic Falls? I najważniejsze: kto będzie ich kolejnym wrogiem (zapewne silniejszym i straszniejszym, niż poprzedni)? :D
Sezon drugi "The Originals" wraca 6 października. Czekam na ten serial bardziej, niż na PW.

"Reign" wróciło 2 października. 

"The 100" wraca 22 października. To jest właśnie ten serial, na który czekałam najbardziej. A chyba jeszcze bardziej czekam na książkę. Podobno na początku 2015 roku u nas. Oby. 

To nie wszystko, jeśli chodzi o październik. Na oku mam dwa filmy. Pierwszym z nich jest "Zaginiona dziewczyna" (ekranizacja powieści Gillian Flynn), którego premiera 10 października, a drugim "Dla ciebie wszystko" (na podstawie książki Nicholasa Sparksa), który w kinach już 17 października. 

Zaginiona dziewczyna
Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę zaginionej żony postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.

Dla ciebie wszystko
Dawson i Amanda byli kiedyś szaleńczo zakochanymi w sobie nastolatkami. Ich drogi rozeszły się jednak w burzliwych okolicznościach. Po 20 latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela. Wraz ze wspomnieniami wraca pożądanie, ale powody, przez które kiedyś się rozstali, są wciąż żywe. Być może teraz stanowią jeszcze większe zagrożenie. Ta niezwykła historia miłosna opowiada o losach pierwszej miłości i o wyborach, których musimy dokonywać dążąc do szczęścia.Mnóstwo książek i seriali i dwa filmy. Październik może nie będzie wcale taki zły, na jaki się zapowiada. Może dzięki temu powyższemu, powrót na uczelnię, stanie się mniej uciążliwy dla duszy. Będzie możliwość odstresowania się podczas czytania i oglądania, gdy rozdziały pracy magisterskiej będą tworzyć się w wielkich bólach. :)

XOXO

5 komentarzy:

 1. Genialne zapowiedzi książkowe, ale na niektóre seriale również czekam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na te same seriale, ale jako do tego spin-off TVD przekonać się coś nie mogę. Z książek czekam na "Tak krucho", "Testy", Kroniki Pustyni cz.2 i Piątą Falę cz.2. Wściekły wiatr już przeczytany, więc jedna na październik mniej z premier ;)
  Na dwa wymienione film nie czekam - widziałam wcześniej oba zwiastuny i jakoś nie zaskoczyło.
  Ciekawi mnie co tam dalej u "The 100", ale chyba bardziej wyczekuję tym razem Reign :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy odcinek TVD już za mną i zapowiada się świetnie :D Muszę w końcu zacząć "The 100"
  Z niecierpliwością czekam na "Bezkresne Morze". Chętnie przeczytam też "Cztery", "Endgame" i "Tak krucho" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O większości z tych nowości zdążyłam już przeczytać, bo o każdej z nich jest głośno. Najbardziej mnie jednak ciągnie do pozycji Matthew Quicka i mam nadzieję, że uda mi się je zdobyć. A co do seriali, to nie przepadam za odcinkowcami. :)
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.