Mosleyweek #29 (16-22.03.2015)

Szybki przegląd minionego tygodnia.


16.03

Promo 15 odcinka (4 sezon) OUAT.Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, iż petycje cokolwiek zrobią, a tu proszę... Cieszę się, ale znacznie bardziej cieszyłabym się, gdyby wróciła trzecia część "Porzuconych" Meg Cabot i trzecia część "Cienia Nocy" Andrei Cremer.17.03


Promo 17 odcinka (2 sezon) "The Originals", który wraca 6 kwietnia. Promo 21 odcinka (2 sezon) "The Fosters".Na blogu recenzja "Eleonora i Park". Czekam na kolejne książki Rainbow Rowell - link. A tu druga niespodzianka. Oby tak dalej. Oby tylko na powrocie tych dwóch się nie skończyło.18.03

Promo 16 odcinka 1 sezon "The Flash". OMG ależ się dzieje. Uwielbiam ten serial.Promo 25 odcinka (5 sezon) "Pretty Little Liars". I jeśli nie pokażą kto jest A, tak jak to ciągle zapowiadają, będę mega, ale to mega wkurzona, no bo ileż można czekać.Kilka zapowiedzi od Jaguara.

Harriet Manners wie wiele rzeczy. Wie, że człowiek ma przeciętnie 70.000 myśli w ciągu dnia oraz zjada w ciągu roku około tony jedzenia (i że jej oczekująca dziecka macocha, Annabel, robi wszystko, by ustanowić nowy rekord). Harriet nie wie jednak, jak poradzić sobie ze zbliżającymi się narodzinami nowego członka rodziny… Oraz z tym, że jej ukochany Nick rozpłynął się w powietrzu. Gdy Yuka Ito wymyśla kampanię promocyjną w Tokio, Harriet widzi w wyjeździe okazję, by zapomnieć o nadchodzących zmianach, (teoretycznie) byłym chłopaku i kompletnym niewypale, jakim okazały się wakacyjne plany. Czy dziewczyna da sobie radę z nowymi współlokatorkami, szaloną babcią i życiem w wielkim, zupełnie obcym mieście? Może Japonia okaże się dla niej rajem na ziemi… (6 maj)


Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała. (6 maj)
sanctum

Tydzień temu 17-letnia Nadia, przyjaciółka Leli Santos, popełniła samobójstwo.
Dziś, w wyniku pożegnalnego obrzędu, który wymknął się spod kontroli , Lela stoi w raju patrząc na widniejące w oddali ogrodzone miasto-Piekło. Nikt rozsądny z własnej woli nie przekracza Bramy Samobójców, nie wchodzi do miejsca spowitego w mroku, opanowanego przez zdeprawowane istoty. Lela nie jest rozsądna, jest zdecydowana ratować duszę przyjaciółki , nawet za cenę własnego życia wiecznego. (29 kwiecień)
Kosogłos w końcu wolny. :D
19.03

Promo 18 odcinka (3 sezon) "The Arrow", który wielbię wielbię wielbię. :DW sieci zagościł zwiastun "Papierowych miast", czyli adaptacja książki John'a Greena, której nie czytałam, ale dzięki trailerowi z pewnością niedługo przeczytam, bo tak bardzo mi się spodobał. :)A przy okazji plakat. :DNowy zwiastun "Avengers: Age of Ultron". Już od pierwszego maja w kinach.Zapowiedź od Mira na 3 maja. W końcu. ;)

alicja królowa zombie
Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Albo oni, albo my – inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.


Zapowiedź od Otwarte na 15 czerwca. 

Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.
W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?

20.03

Promo 18 odcinka (6 sezon) "The vampire diaries", który wraca dopiero 16 kwietnia.Zapowiedź od SQN na 22 kwietnia.
czas-zniw-tom-2
Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Nikt z ocalałych nie może czuć się bezpiecznie.
Paige musi za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy jednak najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o wytworach wyobraźni nawiedzonej dziewczyny?
Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige nie może pozostać w miejscu. Nie może nikomu zaufać. Rozpoczyna się polowanie na sennego wędrowca.


Zapowiedź od Feeria na 8 kwietnia. 
biorąc oddech
Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą… Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony…


Zapowiedź od Jaguara na 6 kwietnia. 

thenethergrim
Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym Złodziejem czy Klątwą Matek, który porywał i więził niewinne dzieci. Do dziś śpiewane są pieśni o Tristanie i Vithricu, a na cześć bohaterów organizuje się niezliczone święta i festiwale. Jednak znowu dzieje się coś złego. Znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko kości. Zaczynają ginąć dzieci. Szepty zamieniają się w krzyk. Nethergrim powrócił!
Brat Edmunda jest jednym z zaginionych. Edmund wie, że musi coś zrobić, aby uratować jego życie. Ale co? Wraz z przyjaciółmi pokonuje swój starch i wyrusza do walki ze złem, którego mocy nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić…


Zapowiedzi od Foksal na lato 2015. 
mara dyer Zemsta
Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem. W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości.
Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna
Wypowiedz jej imię
Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?
21.03

Zapowiedź od Burda na rok 2015.
Szesnastoletnia Aysel jest kujonem. I ma obsesję na punkcie swojej śmierci. Z matką, która ledwo może patrzeć na swoją córkę, kolegami, którzy szepczą za jej plecami i ojcem, którego popełnione przestępstwo wstrząsnęło jej małym miasteczkiem, Aysel jest gotowa przekształcić swoją potencjalną energię w nicość.
Jest tylko jeden problem: nie jest pewna, czy ma wystarczająco odwagi, aby zrobić to sama. Ale gdy trafia na stronę internetową z sekcją nazwaną „Samobójczy Partnerzy”, Aysel jest przekonana, że znalazła idealne rozwiązanie: nastoletni chłopak o nicku FrozenRobot (znany również jako Roman), którego wciąż nawiedza rodzinna tragedia, szuka partnera.
Mimo że Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, stopniowo zaczynają wypełniać sobie nawzajem ich smutne życia. Ale im bardziej konkretny staje się ten samobójczy pakt, tym bardziej Aysel zaczyna zadawać sobie pytanie, czy na pewno tego chce. Ostatecznie będzie musiała wybrać pomiędzy chęcią odebrania sobie życia, a przekonaniem Romana do życia, aby mogli wspólnie odkryć potencjał ich połączonych energii. Z wyjątkiem tego, że Romana może wcale nie być tak łatwo przekonać…


22.03


Jestem kilka godzin po obejrzeniu "Zbuntowanej" i mogę śmiało przyznać, że druga część jest o wiele wiele lepsza, niż pierwsza (w sumie z książkami było podobnie). Głównie z tego powodu, iż o wiele więcej się tam dzieje. Nie ma długich przystanków i spowolnionych nudnych scen. Jest energicznie i po prostu świetnie. Uwielbiam patrzeć na Cztery (jest cholernie przystojny), ale to Tris i jej nieułożona fryzura zgarnęły całą (no prawie całą) moją uwagę (czyt. uśmiałam się co nie miara). 
Naprawdę uważam tę ekranizację za bardzo udaną.I mogłabym teraz obejrzeć film jeszcze raz. A co najlepsze mam ogromną ochotę znowu przeczytać książki. Ale tego nie zrobię, bo prawie rok po przeczytaniu "Wiernej" nadal nie mogę wyzbyć się złości i nadal ubolewam nad tym, jak autorka zmasakrowała zakończenie. I ogromnie mnie dziwi, że trzecia część ma być podzielona na dwa filmy. Nie widzę tego. Ale jeśli osoby odpowiedzialne za ekranizację zmienią zakończenie to niech im będzie. A jeśli nie zmienią to to pójście do kina na ostatnią część będzie straszne. 

Ale wracając do "Zbuntowanej" chcę podkreślić jeszcze udane ukazanie symulacji. Oj działo się działo. Mimo, iż wiedziałam, jak się skończy to nutka zaskoczenia i nerwów się wdarła. 
Chcę jeszcze raz. 

4 komentarze:

 1. Zakon Mimów! Czekam, pierwszy tom był genialny!
  Nethergrim też zapowiada się ciekawie :)
  Zacne buki w kwietniu będą więc zacny stosik w kwietniu będzie! Chociaż w tym miesiącu też zacny stosik u mnie na blogu dzisiaj się pojawi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie jednak odrobinkę bardziej podobała się "Niezgodna", ale oba filmy są dobre. Fryzura Tris skradła show haha te stojące włosy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam pojęcia, że znów muszę czekać na Pierwotnych. :( Eh, chyba czas znaleźć nowy serial który mnie zajmie do tego czasu. :D A na "Zbuntowaną" poczekam aż będzie w Internecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam niecierpliwie na Papierowe miasta!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.