Miała dzikie serce / Atticus


 O miłości mówi tak, że natychmiast pragniesz się zakochać.
Gdy pisze o smutku i samotności, dostajesz gęsiej skórki – bo wydaje ci się, że czytasz o sobie.
Bezczelnie i szczerze wyraża, co czuje, a ty wiesz, jak wyglądają wtedy jego oczy.
A może to oczy kogoś innego, o kim teraz myślisz?
Atticus jak nikt inny ubiera emocje w słowa, a słowa w emocje. Jego utwory poruszają
tak bardzo, że stały się najczęściej tatuowaną poezją na świecie.

Sprawdź, który wiersz najlepiej wyraża ciebie.

Miała dzikie serce to poruszający pięknem i prostotą tomik poezji, który wprost się pochłania. Z każdej jego strony kapią emocje, których nie sposób nie poczuć na własnej skórze. Kap – miłość, kap – ból, kap – wzruszenie, kap – tęsknota, kap – pragnienie, kap – radość, kap – smutek. I nagle nie jesteś niczym więcej, jak jedną wielką mokrą plamą emocji. Ale ci to nie przeszkadza, i chcesz więcej. Nawet wystawiasz język by chwycić kolejną kroplę, i kolejną, i jeszcze jedną. I powoli stajesz się wolny, bo pozwalasz by i twoje własne emocje się uwolniły. To jest piękne.

Nigdy nie chodziło o to, jak wygląda,
a zawsze o to, jaka jest,
zakochałbym się w niej
z zamkniętymi oczami.


Tomik poezji Atticusa podzielony został na trzy części: Moja miłość, Dziewczyna oraz Dzikie serce. Pierwsza część skupia się na miłości, jej blaskach i cieniach, na tym, co może nam dać, i na tym, co może nam odebrać. Druga opowiada o kobietach, o tym, jak są one postrzegane, jak są piękne, wrażliwe, silne i kruche jednocześnie. Trzecia natomiast skupia się na życiu, młodości, codzienności i rzeczywistości.  

A kiedy usiadłem i spojrzałem na nią
i zielone wzgórze, na którym przycupnęła,
pomyślałem, jak ogromne mam szczęście,
że świat stworzył
tak piękne rzeczy
i dał mi oczy, by je zobaczyć.
 
Niesamowity klimat, piękno, prostota, autentyczność. Wszystko to ubrane w biało-czarne fotografie i grafikę sprawia, że na własnej skórze czujemy emocje wylewające się z każdej strony. Płyniemy na ich fali, zbierając po drodze myśli, wspomnienia, śmiech i łzy, a gdy zamykamy oczy widzimy wspomnienia ukazujące się nam pod przymkniętymi powiekami, które gdzieś tam głęboko w nas trwały. I z ich pomocą wracamy do czasów, w których nasze serca biły mocniej i szybciej, gdy próbowały wyrwać nam się z piersi lub gdy rozpadały się na małe kawałeczki. Wybiegamy dzięki nim również w przyszłość, myśląc o tym, czego pragniemy, i o czym tak naprawdę w głębi serca marzymy. 

Myślę, że to piękne,
jak promieniejesz,
kiedy mówisz
o tym, co kochasz. 

My, ludzie,
zamęczamy się,
niepoprawnie odgadując,
co nas uszczęśliwi.

Atticus pisze lekko, nieskomplikowanie, a co najważniejsze – szczerze. I tego, że przekazuje prawdziwe emocje, nawet te najintensywniejsze, doświadcza się przy każdym wierszu. A to, że Atticus ma wielki dar przelewania na papier tego, co czujemy, jest wprost zachwycające, podobnie jak to, co swoimi wierszami stara się nam wszystkim przypomnieć. Uzmysławia on nam, jak niezwykle ważna w naszym życiu jest miłość, jak wiele dróg nam otwiera, jak zmienia nasze postrzeganie na świat i jak wiele nam daje. Pokazuje, że warto być wdzięcznym za małe rzeczy i uświadamia nam, że warto kochać ludzi i się na nich otwierać, bo mając przy sobie bliskie osoby, możemy widzieć i robić cudowne rzecz. Zwraca także uwagę na to, że życie składa się zarówno ze zwycięstw, jak i porażek, i że to od nas zależy, czy podczas mroku ruszymy przed siebie by odnaleźć światło. Myślę, że każdy znajdzie w tej poezji coś, co do niego przemówi, bo Miała dzikie serce to źródło złotych myśli, mądrości, wiedzy, emocji, i co najważniejsze, istoty miłości, kobiecości i życia

Składamy się ze wszystkich ludzi, którzy nas budowali i niszczyli.
 
Piękne słowa, w minimalistycznej oprawie, wzbogacone niesamowitymi i dopełniający odbiór fotografiami, trafiają do serca i myśli, skłaniając niejeden raz do głębokiej refleksji i zadumy. Jestem oczarowana. Jestem zachwycona. Jestem do głębi poruszona. Magia w czystym wydaniu.

9 komentarzy:

 1. O! Widzę, że książka idealna dla mnie. Ostatnio interesuję się poezją i szukam dobrych tomików. Chętnie przeczytam.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Ci się spodoba i zachwyci prostotą. :)

   Usuń
 2. Poezja to nie moja bajka, ale to wydanie zachęca do przeczytania!

  Pozdrawiam,
  domiczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej, że to poezja współczesna. Tu nie trzeba nie wiadomo ile głowić się nad sensem zdań. Słowa Atticusa od razu docierają do serducha. <3

   Usuń
 3. Również preferuję książki fabularne od poezji, ale ten tomik zachęca! A okładka przypomina mi trochę "Szeptem" Becca Fitzpatrick :)

  - Ola

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że autor tą szczerością zdobywa fanów

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi tak samo się wydaję.Dzięki szczerości autor ma z dnia na dzień coraz więcej fanów.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.