Mosleyweek #32 (06-12.04.2015)

Szybki przegląd minionego tygodnia.

06.04

Czytałam pierwszą część. Miła książka, ale większych emocji to we mnie nie wzbudziła. Amerykańska premiera drugiej części 25 maja. 

Lara Jean Song przechowuje swoje listy miłosne w pudełku na kapelusze, które dostała od mamy. Nie są to jednak wyznania miłosne jej adoratorów, ale listy, które sama napisała do obiektów swoich uczuć – jeden list do każdego chłopca, w którym była kiedyś zakochana. W sumie pięć. Pisząc je, Lara bez oporów przelewała wszystkie swoje uczucia na papier i zupełnie szczerze, bez żadnych zahamowań formułowała zdania, których nigdy nie ośmieliłaby się wypowiedzieć na głos, ponieważ listy te były przeznaczone wyłącznie dla jej oczu i nigdy nie miały dotrzeć do adresatów. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jakimś cudownym sposobem zostały wysłane. Od tej chwili wszystko w życiu Lary staje na głowie i wymyka się spod kontroli.
Po całej tej aferze listowej, Lara Jean nie spodziewała się, że naprawdę zakocha się w Peterze. Ona i Peter tylko udawali. Poza jednym momentem. Teraz Lara jest bardziej zdezorientowana niż kiedykolwiek. Gdy pewien chłopak z jej przeszłości powraca do jej życia, żywione do niego uczucia również powracają. Czy dziewczyna może kochać ich obydwu?

07.04

Promo 18 odcinka (2 sezon) The Orginals. Promo 3 odcinka (2 sezon) Finding Carter. 
A Nina Dobrev na instagramie ogłosiła, iż rozstaje się z serialem "Pamiętniki Wampirów", a 6 sezon jest jej ostatnim. A wiadom, że 7 sezon już został zakupiony. Dziwne, że dalej będą produkować serial bez jego głównej bohaterki, od której wszystko się zaczęło. To już chyba za długo się ciągnie. Zabiliby wszystkich i byłby spokój. ;)


Tak dziś wyglądało czytanie 'Starter'. :D 


08.04

Zapowiedzi od Amber.

prawo-przyciagania
Są dla siebie zupełnie nieodpowiedni. I idealni pod każdym względem. Carlos Fuentes, brat Alexa z Idealnej chemii, wraca do liceum w Stanach po roku w Meksyku. Nie zamierza jednak prowadzić takiego życia, jakie zaplanował dla niego starszy brat. Chce żyć po swojemu, nawet jeśli to znaczy: ryzykownie. A ryzykuje dużo, bo niełatwo zerwać z narkotykowym gangiem.
Alex znajduje mu schronienie w domu swojego profesora. Carlos czuje się tam nie na miejscu. A Kiara, nieśmiała córka profesora, nie przypomina dziewczyn, jakie go do tej pory interesowały.
Lecz oboje przekonają się, że w sprawach serca prawo przyciągania jest znacznie silniejsze niż różnice, które ich dzielą… (11 maj)


sny-bogow-i-potworow
Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…

„Sny bogów i potworów są równie dobre, jeśli nie lepsze niż poprzednie tomy… Proza Taylor jest pełna energii i wyobraźni, tworząc świat tak realistyczny, że wydaje się wręcz realny. Sny bogów i potworów absorbują czytelnika tak silnie, że szkoda czasu na oddech między zdaniami powieści…” (28 maj)


Zapowiedź od Dreams (11 maj). 
Między życiem a życiemJest inna niż wszyscy.
Od kiedy pamięta, żyje podwójnie.
Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.
Wymarzone życie
Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.
Wymarzona miłość
Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.


Podobno Rachel Caine planuje powrót "Wampirów z Morganville". Więcej informacji na bookgeek. :)


09.04

Dzień z serii "Czytam i jestem z dala od internetu".  :D 


10.04

Na blogu recenzja - link

Zapowiedź od Foksal (1 lipiec).

niezauważalna
Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce.

Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.


Czytanie "Po zmierzchu" na zjeździe. :D


11.04

Zapowiedź od Dolnośląskie (4 czerwiec).

kazdego-dnia
Szesnastoletni A – codziennie budzi w ciele innej osoby: bywa czarnoskórą seksbombą, wątłym Azjatą, otyłym, spoconym białym chłopakiem. Czasem budzi się jako bezdomny narkoman, innym razem jako potencjalna samobójczyni… Zachowuje swoją jaźń i stara się jak najmniej ingerować w życie osób, których ciało zamieszkuje – co czasu, gdy poznaje Rhiannon, dziewczynę aroganckiego Justina…


Mam, w końcu ją mam i nikomu nie oddam. Kocham wydawnictwo Insignis za oprawę. Twarda okładka to jest cud świata. :D 12.06

Patrzcie co znalazłam. :D Graham i Ellie powracają. Niby tylko ebook i to krótki na 84 strony, ale i tak cieszy. Kto nie czytał to zapraszam - link do recenzji pierwszej części. 

25116648
Ellie O'Neill and Graham Larkin fell hard for each other when a misspelled email address unexpectedly brought them together. Now, over a year has passed since they said goodbye with the promise to stay in touch, and their daily emails have dwindled to nothing. Ellie is a freshman in college and has told herself to move on, and Graham has kept himself busy starring in more movies, as well as a few tabloid columns. But fate brought these two together once before—and it isn't done with them yet.
In this sequel novella to This Is What Happy Looks Like, Jennifer E. Smith revisits two beloved characters to tell the story of one magical night in Manhattan. When Ellie and Graham come face to face once more, can they get past the months of silence and the hurt feelings to find their happily-ever-after again?
6 komentarzy:

 1. Również już czytam "Po zmierzchu". :DD A sesyjka całej serii świetnie się prezentuje. ^^ Jestem wielką fanką tej trylogii i mi jak na razie się bardzo podoba (jestem na 214 stronie), a Tobie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja gdzieś około 300 i jest super. Ale czekam na większe emocje. :-)

   Usuń
 2. Podoba mi się Oliver Queen na tapecie ;) Arrow się poprawiło, a The Flash cały czas trzyma poziom :) Dzisiaj widziałam już najnowszy odcinek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och końcówki obu seriali będą genialne. Naoglądałam się zwiastunów itd i po prostu będzie megaaa. :-)

   Usuń
 3. Po zmierchu jeszce nie zakupiłam....
  A poza tym czekam na tę trzecią część "Córki dymu i kości"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało, ale już wiem że nie będzie to miało takiego efektu, jak gdyby były tylko 3 książki a nie 4.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.